Vi på Stilla

Styrelse

Förutom ägaren, Ingela Öfverstedt, ingår följande personer i styrelsen:

Carina Eriksson
Carina är styrelsens ordförande. VD och ägare i eget bolag sedan 20 år tillbaka.

Jonathan Eriksson
Jonathan är styrelseledamot.

Johanna Bouarné
Johanna är styrelseledamot.

Revision

Torsten Wänström. Auktoriserad revisor i egna företaget Wänström Revision AB

Redovisning
Åsa Thuresson. Egenföretagare.

Begravningsrådgivare

Ingela Öfverstedt

Ingela är en av företagets grundare och är begravningsrådgivare. Har tidigare arbetat som undersköterska på intensiven och operation vid Universitetssjukhuset i Linköping.

Hon bor i ett gammalt hus i Malmslätt. När tid finns drar hon på sig målarkläder och renoverar huset med varlig hand.

ingela@stilla.nu

Johanna Bouarné

Johanna har tidigare arbetat inom barnomsorgen i tio år och kom till Stilla hösten 2013. Hon bor i Vikingstad med man och två barn. Hennes fritid ägnas åt barn, löpträning och hon är också engagerad i Vikingstads missionskyrka. Och finns det en stund över så inreder Johanna gärna hemmet.

johanna@stilla.nu

Maud Larsson

Maud har arbetat på Stilla sedan sommaren 2007 som begravningsrådgivare och är även borgerlig officiant. Har tidigare arbetat som undersköterska på brännskadeavdelningen och operation.

Bor tillsammans med maken i Vikingstad och de har två utflugna barn. Maud har ett stort intresse för sin trädgårdsodling och hon ger sig ofta ut på en träningsrunda med cykeln eller söker lugnet i skog och mark.

maud@stilla.nu

Pernilla Henningsson

Bor i Ljungsbro med familjen bestående av man och två små barn. Arbetar som begravningsrådgivare och har varit på Stilla sedan våren 2007.

Tidigare har Pernilla bland annat arbetat på Lilla Aska gård med minnesstunder.

Fritiden fylls av barnens aktiviteter men ibland får hon en alldeles egen stund med kameran vid kanalen eller i skogen.

pernilla@stilla.nu

Hanna Örnberg

Hanna har tidigare arbetat som kock samt barn- och ungdomspedagog inom Equmeniakyrkan. Hon kom till Stilla sommaren 2014 då hon började sin bana hos oss som sommarvikarie.

Hanna bor i Hjulsbro med sin make och dotter. På fritiden ägnar hon sig åt olika åtaganden i Linköpings Missionskyrka som ledare i ungdoms- och sånggrupper. När det hinns med vill hon gärna träffa vänner eller varva ner med en god bok.

Hanna är just nu föräldraledig med barn nummer två.

hanna@stilla.nu

Kicki Holmberg

Kicki har tidigare arbetat på Linköpings kommun som undersköterska/demensvårdsutvecklare men sedan 2016 arbetar hon på Stilla. Hon har även gått en diakoniutbildning på Liljeholmens folkhögskola.

Kicki bor med maken i Vårdsberg och tillsammans har de har tre barn, som är bosatta på andra orter, och flera barnbarn. Hennes stora intressen är familjen, vänner, kyrkan och att vistas i naturen.

kicki@stilla.nu

Cicci Johansson

Cicci har tidigare arbetat som undersköterska inom äldrevården i 24 år. Bor i Vikingstad med sambo och två barn. Fritiden ägnas åt familjen, barnens fritidsaktiviteter och promenader.

Cicci är vikarie för Hanna som är föräldraledig.

cicci@stilla.nu

Jennie Engback

Bor i Ljungsbro tillsammans med man och fyra barn. Började på Stilla hösten 2018. Har tidigare arbetat 19 år som barnsköterska/ undersköterska på Neonatal-IVA och vårdat för tidigt födda och sjuka nyfödda barn. Hon tycker om att spendera tid med familj och vänner och älskar att sjunga!

jennie@stilla.nu

Familjejuridik

Malin Andersson

Malin har studerat familjerätt vid Linköpings och Örebro Universitet och har arbetat med familjejuridisk rådgivning under 10 år. Malin bor i Vikingstad med make och två barn.

malin@stilla.nu

Marianne Emanuelsson

Marianne började på Stilla familjejuridik under hösten 2014 och har tidigare arbetat inom försäkringsbranschen. Hon bor med man och två barn på en gård utanför Klockrike.

marianne@stilla.nu

Administration

Bibbi Engblom

Bibbi är vår alltiallo och den person som ni säkert möter först när ni besöker eller kontaktar oss på Stilla. Bibbi har ett förflutet som undersköterska och som administratör inom Svenska kyrkan.

Hon bor i Lambohov tillsammans med maken. Till familjen hör två barn och deras familjer, så fritiden fylls av de fem barnbarnen och en stund i trädgården.

bibbi@stilla.nu